Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka płynu chłodzącego

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka płynu chłodzącego

    Casper, :

  • #2
    Kontrolka płynu chłodzącego

    Witam !
    Przedwczoraj rano zaraz po uruchomieniu silnika zaświeciła mi kontrolka ( jak na jpg) płynu chłodniczego. Po 3 sygnałach dźwiękowych kontrolka zgasła, i wtedy postanowiłem się nią nie przejmować. Wczoraj nie miałem żadnych problemów , aż dziś po odpaleniu silnika , kontrolka znowu dala o sobie znać i nie chciała zgasnąć. Otworzyłem maskę i sprawdziłem poziom płynu , był ok. Więc idąc siłą dedukcji odłączyłem jakąś wtyczkę ze zbiorniczka z płynem, mając nadzieję ,że jest to jakiś czujnik poziomu lub coś takiego, i podłączyłem ja ponownie. Wtedy kontrolka zgasła.
    Po powrocie do domku doczytałem się w instrukcji od audi a4 ( ponieważ do octavi nie posiadam :wink: ) ,że zaświecenie takiej kontrolki może być spowodowane : za niskim poziomem płynu, za wysoką temp płynu lub niepracującą pompą cieczy.
    Za wysoką temp. wykluczam, bo rano było ok -8C. :roll:

    Moje pytanka są takie :
    1.Jaką wtyczkę właściwie odłączyłem i podłączyłem ponownie, i czy "usterka" mogła być spowodowana przez niewłaściwie działanie tego czujnika?
    2.Co może powodować ,że kontrolka się zapala?
    3.Co jeszcze mogę sprawdzić , naprawić aby zapobiec uszkodzeniu auta?
    Załączone pliki
    miauuuuuuuuuuu!
    O1 SLX

    Komentarz


    • #3
      Re: Kontrolka płynu chłodzącego

      Zamieszczone przez turbojajko
      3.Co jeszcze mogę sprawdzić , naprawić aby zapobiec uszkodzeniu auta?
      Dla własnego kpmfortu psychicznego przeczyść papierkiem styki w czujniku płynu chłodzącego.Pewnie są zaśniedziałe i czujnik daje fałszywy komunikat.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        A temat byl poruszany tej jesieni 10-tki razy :twisted: :twisted:
        Spritmonitor.de

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X